limit prowadzi tutaj blog rowerowy

Niejeżdżenie boli. Dosłownie.

Wpisy archiwalne w miesiącu

Lipiec, 2023

Dystans całkowity:1002.00 km (w terenie 124.00 km; 12.38%)
Czas w ruchu:54:54
Średnia prędkość:18.25 km/h
Liczba aktywności:27
Średnio na aktywność:37.11 km i 2h 02m
Więcej statystyk

DPD

Czwartek, 20 lipca 2023 | dodano: 20.07.2023

Zbieram się w miarę sprawnie i na kołach jestem o 6:05.
+19. Wietrznie. Pochmurno. Na samym starcie już kropelki. Chwilę się zastanawiałem, czy wdziewać przeciwdeszcze, ale ostatecznie postanowiłem spróbować bez nich. To była dobra decyzja. Do końca przelotu jeszcze kilka razy mnie kropelki nawiedzały w ilościach niegroźnych.
Trasa przez Ksawerę (chyba z 7 min. stania na przejeździe) i Mydlice. Na mecie, w kropelkach, z minutą obsuwy.

Na powrocie słoneczko między chmurami i nie za ciepły wiaterek z zachodu. Chłodniej niż przez ostatnie dni, ale ujdzie.
Powrót lekko gięty. Przez ścieżkę Blachnickiego na środulską górkę przetoczyć się między nowymi obiektami. Potem przez Plejadę na Pogoń i ścieżką do Będzina. Po drodze odbijam na 12% na Syberkę i kładką pod M1. Na światłach na "94" na drugą stronę i wertepkami ku Czeladzi. Okazało się, że fajna droga terenowa do Grodźca już zagrodzona a obejścia wyraźnego jeszcze ludzie nie wydeptali. Wracam na asfalt i przez Czeladź toczę się do Grodźca. Przed mostem zjazd w prawo, pod most i na teren w stronę Rozkówki i dalej do Wojkowic. Od cmentarza komunalnego do Orlenu i prosta do domu.
Tempo, jak to na Mamucie, nie za duże ale jechało się przyjemnie.


Kategoria Praca

DPD

Środa, 19 lipca 2023 | dodano: 19.07.2023

Krzywo dziś mi rozruch poszedł i na kołach jestem dopiero o 6:15.
Rześkie +18. Raczej bez podmuchów. Słonecznie.
Trasa zwykła przez Ksawerę i Mydlice. Sprawnie i nawet żwawo. Na mecie z obsuwa na 4 min.

Na powrocie przyjemnie ciepło, wiaterek, słoneczko.
Trasa przez las zagórski, Reden, Zieloną, czarny szlak przez Łagiszę i Stachowe do Parku Żurawiniec. Chwila przerwy na zakupy we wsiowej piekarni i powrót przez wioskę z odchyłką po drodze na żółty szlak. Do domu podjeżdżam od przeciwnej strony, niż wyjeżdżałem rano.
Z niespodzianek, to przyuważyłem kolejne ogniowo uszkodzone. Po drodze do lasu zagórskiego na chwilę przystanąłem i wykułem przerwane zastępując je spinką. Muszę sprawdzić, czy jeszcze mi jakieś "dziewiątki" zostały :-) Nie bardzo potrafię sobie przypomnieć momenty, w których do takiego defektu by mogło dojść.


Kategoria Praca

DPDZD

Wtorek, 18 lipca 2023 | dodano: 18.07.2023

W miarę dobry start - 6:04.
Rześkie +19. Nieco podmuchów. Sporo słoneczka. Miejscami jeszcze nie wszystko suche.
Trasa zwykła przez Ksawerę i Mydlice. Sprawnie, bez ekscesów. Na mecie z zapasem 3 min.

Powrót w przyjemnym słoneczku, którego pracę nieco schładzał wiaterek. Niezbyt mocny i zdecydowanie chłodnawy.
Trasa przez Mortimer i Reden na Zieloną i dalej przez Preczów do Sarnowa, gdzie drugim zjazdem przetaczam się do Parku Żurawiniec. Stamtąd do Malinowic i polnymi drogami do Strzyżowic. Wykańczam przez Kasztanową.
W domu dłuższe przywitanie z drapieżnikiem, przepak i zwykłe zagięcie do wsiowego Dino. Z zakupami prosto do domu.
Nawet przyjemnie się kręciło.


Kategoria Praca

DPD

Poniedziałek, 17 lipca 2023 | dodano: 17.07.2023

Jakoś dobrze mi się dziś wstawało i start robię o 6:00.
+22 i sporo wilgoci w powietrzu. Niemal czuć deszcz. Niebo zachmurzone. Jakoś nie zwróciłem uwagi, czy były podmuchy.
Trasa zwykła przez Ksawerę (chwila stania na przejeździe) i Mydlice. Minimalnie mnie okapało na odcinku od targu w Będzinie do ronda przy urzędzie pracy w D. G. Ale zdążyłem wyschnąć nim dotarłem do celu. Do samej pracy jezdnie już ze śladami opadu.
Na mecie z zapasem 3 min. 20 min. później zrobiła się noc i zaczęła się konkretna burza. Ten dreszczyk emocji jak będzie na powrocie...

Na powrocie nie było nawet tak źle. Pochmurno ale temperatura nie spadła. Na początku drobne kropelki. Generalnie jednak wszystko schło.
Na objazdy jednak się nie zdobyłem. Wracam po własnych śladach. W powietrzu jest sporo wilgoci i raczej podejrzewam, że jeszcze coś spadnie.


Kategoria Praca

Objazdem po pieczywo

Sobota, 15 lipca 2023 | dodano: 15.07.2023

W przyjemnych warunkach rundka po pieczywko niejakim objazdem.
Przez Strzyżowice i Rogoźnik do Wymysłowa. Potem przez las do Siemoni i Twardowic skąd polami do Dąbia i przez Chrobakowe i Bory Malinowskie do wsiowej piekarni. Po drodze zdzwaniam się z Michałem, który dokręcił do Zielonej. Umawiamy się u mnie na wiosce i zjeżdżam pod Żabką. Polami kręcimy do Gródkowa i ścieżką przy "913" do mnie.
Miła lampa. W sam raz do kręcenia.


Kategoria Inne

DPDZD

Piątek, 14 lipca 2023 | dodano: 14.07.2023

Przy piątku trochę mi się nie chciało wstawać i w efekcie na kołach jestem dopiero o 6:14.
Rześkie +18. Czuć sporo wilgoci w powietrzu ale jezdnie suche. Jakby lekki ruch powietrza. Przyjemnie.
Trasa zwykła przez Ksawerę (chwila stania na przejeździe) i Mydlice.
Na mecie równo o 7:00.

Powrót bez naciągania. Są inne rzeczy do zrobienia i nie ma czasu na objazdy. Przez Mortimer, Reden, Zieloną, Preczów i Sarnów prosto do domu. Chwila przerwy na przepak i zwykłe kółeczko do wsiowego Lewiatana po zaopatrzenie.
Warunki takie, że się nie chce.


Kategoria Praca

DPD

Czwartek, 13 lipca 2023 | dodano: 13.07.2023

Dobry rozruch i starto 6:03.
Bardzo przyjemne warunki. Nie sprawdzałem temperatury ale obstawiłbym, że było ponad +20. Do tego sporo wilgoci w powietrzu po nocnych opadach. Jezdnie schnące. Raczej bez podmuchów. Słońce trochę przesłonięte chmurami, ale jest.
Trasa początkowo zwykła do Ksawery. Na ścieżce zamiast skręcić na Mydlice lecę w stronę dworca kolejowego w D. G. i potem dalej ścieżką na Reden. Zwykły podjazd na Mortimer i do centrum Zagórza. Tu jeszcze czas na tyle dobry, że odbijam na Kosynierów i podjeżdżam na Szymanowskiego niedaleko kościoła.
Na mecie z zapasem 5 min. Bardzo dobrze mi się dziś jechało. Do prędkości bonus dodało wczorajsze doluftowanie.

W ciągu dnia dłuższą chwilę padało. Na powrocie pochmurno, nieco wiatru i zauważalnie chłodniej. Jezdnie schnące.
Trasa niewydumana. Mortimer. Reden. Zielona. Preczów. Sarnów. Na wiosce wjazd do piekarni i potem zwykłe zagięcie od remizy ku Dino i Lewiatanowi.
Nawet przyjemnie się jechało, choć już nie pociskałem jak o poranku. Jakby ludzi nieco wymiotło. Na Zielonej pustawo. Rowerzystów po drodze też jakby mniej.


Kategoria Praca

DPOD

Środa, 12 lipca 2023 | dodano: 12.07.2023

Lekko obsunięty start - 6:12.
Miał być dojazd Mamutem ale przyuważyłem, że jedno z ogniw łańcucha jest uszkodzone - przerwana blaszka po zewnętrznej stronie. Dopiero w pracy sobie przypomniałem, że jak wczoraj wtaczałem rowerek do garażu, to mi się obracała korba, a nie powinna. Musiał łańcuch klinować się między tarczami tym uszkodzonym miejscem. Niestety deficyt czasu sprawił, że nie było mowy o usuwaniu usterki. Wytaczam Błękitnego.
Trasa dojazdowa zwykła przez Ksawerę (chwila stania na przejeździe) i Mydlice. Na mecie z zapasem 2 min.
Całkiem przyjemnie się kręciło. Warunki sprzyjały: +19, słonecznie, minimalne chmurki, nieznaczny ruch powietrza.

Powrót odrobinę zagięty. Przez Mortimer i Reden kręcę w stronę Łęknic. Kawałek bieżnią P3, Piekło i wbijam na bieżnię P4 ciągnąć nią na gęstych młynkach aż do Kamienia Ornitologa. Tu odbijam na Kuźnicę Piaskową i dalej przez Dąbie-Chrobakowe i Malinowice wbijam do wsiowej piekarni. Finisz już grzecznie prosto do domu.
Taka trochę niewyraźna pogoda. Słońce niby jest, ale są też i chmury. Do tego nieco dmucha z zachodu. Termicznie w sam raz.


Kategoria Praca

DPD

Wtorek, 11 lipca 2023 | dodano: 11.07.2023

Minutki wcześniej udaje mi się wytoczyć. Na kołach jestem o 6:03.
+20. Lekki wiaterek. Słonecznie. Przyjemnie.
Trasa początkowo jak zwykle do Będzina ale już w drodze na Ksawerę zaczynam sobie urozmaicać. Zamiast Brzozowicką, jadę do mostu na Czarnej Przemszy jej wałami. Potem zamiast skręcić na ścieżce w stronę Mydlic toczę się w stronę dworca kolejowego w Dąbrowie Górniczej i do centrum. Wspinaczka pod Muzeum i zjazd do świateł na Alei Róż. Do centrum Zagórza ścieżką i finisz już bez udziwnień.
Na mecie z minutą zapasu. Dobrze się jechało.

Na powrocie też mi się zachciało urozmaicać. Kręcę na początek w stronę centrum Zagórza ale staczając się ku rowowi mortimerowskiemu i dojeżdżając do Braci Mieroszewskich od strony działek. Potem ścieżką do Parku Hallera i przez centrum Dąbrowy Górniczej do Będzina na Ksawerę przebijając się przez zryte chodniki. Kawałek po własnych śladach wałami Czarnej Przemszy. Od targu przez Namiarkowe do lasu grodzieckiego. Za magazynem Lidla w Gródkowie odbijam do lasu. Potem przy podstawówce na żółty szlak by zjechać z niego w stronę Dino. Wykończenie od Lewiatana do paczkomatu i do domu.
Tempo niespieszne. W lasach bardzo przyjemnie. Na asfaltach i ścieżkach czuć, że jest lampa. Dużo słońca i trochę wiaterku.


Kategoria Praca

DPD

Poniedziałek, 10 lipca 2023 | dodano: 10.07.2023

Rozruch taki sobie. Wytaczam się o 6:10.
+17. Rześkie. Słoneczko nieco przyduszone strzępami chmur. Raczej bez podmuchów.
Trasa zwykła przez Ksawerę (chwila stania na przejeździe) i Mydlice. Na mecie 3 min. po czasie.

Na powrocie trochę chmurek, trochę słońca, potem znowu trochę chmurek. Poza tym też czasem trochę wiało.
Powrót nieco terenowo. Najpierw przez las zagórski w stronę przejazdu pod "94" do Redenu. Po drodze jednak przypominam sobie, że miałem na chwilę do centrum podjechać więc wspinam się na Mortimer i dalej kręcę do Parku Hallera. Samtąd obok dworca na Zieloną i na czarny szlak do Łagiszy. Wertepkami na Stachowe i przez Park Żurawiniec do piekarni. Finisz przez pola do Strzyżowic z wykończeniem przez Kasztanową.
W odniesieniu do najczęściej używanej trasy powrotowej wydawało się, że robię nieliche objazdy. Na mecie GPS dał do zrozumienia, że mi się tylko tak wydawało. Dystans przeciętny jak na powrót. Tempo słabsze, bo sporo po wertepkach.
Gdyby nie zmieniające się na zachodzie barwy nieba, to może bym ciut więcej nagiął.


Kategoria Praca