limit prowadzi tutaj blog rowerowy

Niejeżdżenie boli. Dosłownie.

Wpisy archiwalne w miesiącu

Kwiecień, 2023

Dystans całkowity:858.00 km (w terenie 37.00 km; 4.31%)
Czas w ruchu:47:09
Średnia prędkość:18.20 km/h
Liczba aktywności:25
Średnio na aktywność:34.32 km i 1h 53m
Więcej statystyk

DPD

Niedziela, 30 kwietnia 2023 | dodano: 30.04.2023

A tak se do roboty poleciałem.
Niestety nie dla rozrywki.
Start o 5:59. Warunki takie, że obleci. +9. Schnące jezdnie. Nieco wiatru. Dywan chmur.
Trasa zwykła przez Ksawerę i Mydlice. Prawie w ogóle samochodów. Jechało się bardzo przyjemnie. Na mecie z zapasem 9 min.

Na powrocie optycznie ładnie. Odczuwalnie słabo. Wiało zimnym powietrzem i słoneczko nie dawało rady tego zmienić.
Trasa przez Mortimer, Reden, Zieloną, Preczów i Sarnów. Na wiosce trochę zaginania od remizy do Dino i potem przez Kasztanową do domu.
Tempo nieambitne. Sporo ludzi w miejscach rekreacyjnych.


Kategoria Praca

Po chlebek

Sobota, 29 kwietnia 2023 | dodano: 29.04.2023

Objazd po chlebek. Tym razem trasa niestandardowa. Na początek terenem w stronę wsiowej piekarni. Potem przez Park Żurawiniec w stronę magazynów. Tu zaskoczenie. Kolejny kawał terenu wyplantowany i widać już zarys budowli. Będzie spora.
Przez pola przebijam się w stronę przejazdu kolejowego w Gródkowie i za torami przetaczam się do Wojkowic i dalej do Strzyżowic. Przed kościołem znów odbicie w lewo i dobijam do "913", którą zjeżdżam już do domu.
Tempo niespieszne, wręcz spacerowe. Test kółka wypadł bardzo ok. Jedynie tylna tarcza dzwoniła nieco. W wolnej chwili do sprawdzenia czy dobrze dokręcona, czy jednak się pogięła.
Pogoda taka sobie. Nim wyjechał chwilę popadało. Po drodze była dłuższa chwila ze słońce. Oprócz tego lekkie podmuchy. Termicznie tak, że długa warstwa ale bez rękawiczek i w bandanie. Pod kurtką warstwa lekka.


Kategoria Inne

DPD

Piątek, 28 kwietnia 2023 | dodano: 28.04.2023

Wstawanie oporne i na kołach jestem dopiero o 6:20.
Termicznie niewiele lepiej niż wczoraj. +2. Raczej bez podmuchów. Sporo słoneczka.
Trasa zwykła przez Ksawerę i Mydlice. Na mecie 9 min. obsuwy.

Na powrocie cieplej niż rano ale wdzianko na długo dalej w użyciu. Jedynie warstwa podkładowa lżejsza, rękawiczki w kieszeniach i bandana zamiast kominiarki. Słonecznie. Zimny wiatr z północy.
Poza tym jakiś mocno zwalcowany po pracy jestem. Kręcę powrót przez Mortimer i Reden na Zieloną w tempie zupełnie nieambitnym. Na Zielonej chwila postoju i grzanie się w promieniach słońca. Na trochę to mi poprawiło entuzjazm do kręcenia, ale starczyło go ledwo do Preczowa. Przez Sarnów i moją wioskę tempo wybitnie nieambitne.


Kategoria Praca

DPDOZ

Czwartek, 27 kwietnia 2023 | dodano: 27.04.2023

Dziś znów trochę ekstra czynności przedstartowych i wytaczam się dopiero o 6:18. Spóźnienie murowane.
Termicznego szoku część następna. Termometr zeznał 0 stopni. Dobrze, że nie wiało. Było też słoneczko. Jezdnie suche.
Trasa zwykła przez Ksawerę i Mydlice. Sprawnie, bez ekscesów. Na mecie 6 min. po czasie.

Powrót prawie po własnych śladach w tempie niezabójczym. Temperatura pozostawiała wiele do życzenia i do tego nadawało wiatrem mniej więcej z północy lub północnego zachodu. Było też słoneczko momentami ale nie podgrzewało atmosfery zanadto.
W domu zmiana przestrzeni ładunkowej i jadę zwykłym zagięciem do wsiowego Lewiatana. Wcześniej, żeby się nie gnieść przed samym długim weekendem. I żeby mi niczego nie brakło.
Zwózka zakupów do domu i jeszcze jeden, krótki kurs do paczkomatu. 5 przesyłek. Wykorzystane obie sakwy, plecak i bagażnik. Dobrze, że nie było daleko bo balast trochę ważył.

Udało mi się też włożyć kółeczko Mamutowi. Króciutki test przy domu wykazał, że jest dobrze. Teraz tylko go jeszcze poczyścić.


Kategoria Praca

DPSD

 • DST 43.00km
 • Teren 4.00km
 • Czas 02:22
 • VAVG 18.17km/h
 • Sprzęt Merida Matts TFS 100D
 • Aktywność Jazda na rowerze
Środa, 26 kwietnia 2023 | dodano: 26.04.2023

Dziś pozbierałem się trochę sprawniej i na kołach jestem o 6:09.
Na starcie lekki szok termiczny. Termometr zeznał +5. Po weekendowych ciepełkach to masakra. Poza tym są podmuchy, co widzę po łopoczących flagach rozwieszonych na słupach. Słoneczko pojawia się szybko, ale jakoś znacząco na podniesienie temperatury nie wpływa.
Trasa zwykła przez Ksawerę i Mydlice. Dziś udaje się nie stać na przejeździe. Na mecie z zapasem 3 min. i lekko wychłodzonymi końcówkami dolnymi. A myślałem, że to już do jesieni się nie wydarzy. Można powiedzieć, że dysonans poznawczy, na rękach jeszcze czuć lekkie pieczenie opalonej skóry.

Trochę przymarudziłem w pracy, bo chciałem jedną rzecz skończyć. I dobrze się złożyło, bo w trakcie przyszedł sms z serwisu, że koło do Mamuta gotowe. Skończyłem co miałem skończyć i potoczyłem się sosnowieckimi ścieżkami do centrum.
Okazało się, że i piasta, i bębenek są w zasadzie ok. Za to upaprane niemożebnie. Całość wyczyszczona, przesmarowana. Powinno działać.
Do domu wracam czerwonym szlakiem do Milowic i dalej przez Czeladź i Wojkowice (prosta od Orlenu) do celu.
Tempo nieambitne, raz, żeby mi dodatkowy balast na bagażniku nie latał, dwa, że pizgało złem z północy chyba. Po prostu odczuwalnie zimno. Nawet straszyło chmurami i kropelkami.
Kółko uzbroję w gumę i założę może jutro. Dziś już stopień padnięcia za duży.


Kategoria Praca

DPD

Wtorek, 25 kwietnia 2023 | dodano: 25.04.2023

Trochę dziś dodatkowych czynności na rozruchu i na kołach jestem dopiero o 6:13.
Kapie. Niegroźnie ale irytująco. Jezdnie mokre po nocnych opadach. +10. Minimalne ruchy powietrza.
Z konieczności trasa bez kombinacji przez Ksawerę i Mydlice. Sprawnie, bez ekscesów. Na mecie równo o 7:00.

Na powrocie wiaterek, pochmurno, temperatura taka sobie.
Trasa przez Mortimer, Reden, Zieloną, Preczów (most dalej stoi) i Sarnów. Na wiosce wjazd do piekarni i grzecznie do domu.
Trochę przetrzebiło rowerzystów.


Kategoria Praca

DPD

Poniedziałek, 24 kwietnia 2023 | dodano: 24.04.2023

Nawet niezły start - 6:02.
Przy panujących warunkach aż się prosiło o lekkie wygięcie. Kręcę początek jak zwykle przez Ksawerę ale potem zamiast ruszyć na Mydlice, robię zwrot ku dworcowi kolejowemu w Dąbrowie Górniczej. Stamtąd przez Reden i Mortimer do centrum Zagórza.
Termicznie rześko na tyle, że jadę we wdzianku długim ale z lekkimi warstwami. Poza tym słonecznie, raczej bez większych podmuchów.
Na mecie minuta po czasie.

W powrót startuję bez kurtki ale po niecałym kilometrze zmieniam zdanie. Pochmurno wietrznie. Może odrobinę cieplej niż rano, ale bez szału.
Trasa miejscami po własnych śladach. Na początek przez centrum Zagórza w stronę Mydlic i Ksawery. Przy Czarnej Przemszy wbijam na wały i przed targiem zwrot w stronę Namiarkowego. Dalej las grodziecki i od świateł ścieżką do Dino, gdzie jeszcze małe odbicie w stronę Lewiatana i dopiero stamtąd do domu. Kluczenie po to, żeby jechać spokojnie.
Tempo niespieszne. Bez ekscesów.


Kategoria Praca

Pierwsze 100 w tym roku.

 • DST 104.00km
 • Teren 20.00km
 • Czas 06:09
 • VAVG 16.91km/h
 • Sprzęt Merida Matts TFS 100D
 • Aktywność Jazda na rowerze
Niedziela, 23 kwietnia 2023 | dodano: 23.04.2023

Może nie ostatnie.

W tygodniu umawiam się z Michałem, że coś pokręcimy.
Startuję o 9:05 żeby stawić się przy kościele na Niwce. Poszło sprawnie. Michał czeka. Kręcimy na początek na Sosinę. Tam dłuższa przerwa na wygrzanie się w słoneczku. Następnie przez lasy przebijamy się do Kompasu Bukowskiego. Z GPS-em za przewodnika nie da się nie trafić.
Dalej lasami przemy do Bukowna. Było trochę deptania po piachu. Z Bukowna sprawnie do Sławkowa. Chwila postoju na rynku i dalej terenem w stronę Kazimierza Górniczego. Przy parku Jacka Kuronia wbijamy na szlak do Zagórza. Razem toczymy się jeszcze przez Ludwik w stronę granicy Sosowca z Mysłowicami, gdzie żegnamy się. Solo lecę czerwonym szlakiem do Milowic i stamtąd przez Czeladź, Grodziec i Wojkowice do domu.
Pogoda taka, że cała trasa we wdzianku na krótko choć czasem mogłoby być cieplej. Sosina, Park Kuronia i inne tego typu miejsca oblężone.


Kategoria Inne

Do weterynarza i po chlebek

Sobota, 22 kwietnia 2023 | dodano: 22.04.2023

Odczekałem trochę aż się atmosfera podgrzeje i ruszam około południa.
Optycznie jest pięknie. Odczuwalnie już nie tak bardzo. Dopóki nie wieje jest przyjemnie ale przy podmuchach jeszcze czuć, że powietrze nie jest ciepłe.
Trasa przez Brzękowice Górne, Dąbie, Malinowice. Przy ośrodku zdrowia w Psarach objeżdżam Park Żurawiniec w kierunku świateł w Sarnowie i od tamtej strony dotaczam się do weterynarza. Tu dłuższe oczekiwanie na swoją kolejkę. Potem ponownie przez Park Żurawiniec do piekarni i powrót zwykłą trasą z zagięciem od remizy do Dino i Lewiatana.
Cały czas miałem wrażenie, że wieje z każdej strony. Ale to może dlatego, że dziś wdzianko na krótko i po prostu skóra odczuwała ruch powietrza.


Kategoria Inne

DPDZD

Piątek, 21 kwietnia 2023 | dodano: 21.04.2023

Chyba już wszedłem w tryb letni dojazdów bo znowu start o 6:10.
Cieplej niż wczoraj. +12? Zgaduję, bo nie sprawdzałem termometru. Bezchmurne niebo. Bez zauważalnych podmuchów.
Trasa zwykła przez Ksawerę i Mydlice. Na mecie równo o 7:00.

Na powrocie znacznie cieplej. Kurtka jedzie w plecaku razem z rękawiczkami i kominiarką. Ale to jeszcze nie te moje ulubione ciepełka. W cieniu, jak powiało, to jeszcze chłodek dawało się odczuć.
Trasa bez większego naciągania. Przez Mortimer i Reden na Zieloną. Dalej przez Preczów do Sarnowa i na wioskę prosto do domu.
Tu szybki przepak i zagięciem koło remizy lecę do wsiowego Lewiatana po zaopatrzenie. Zjazd prosto do domu.


Kategoria Praca