limit prowadzi tutaj blog rowerowy

Niejeżdżenie boli. Dosłownie.

Wpisy archiwalne w miesiącu

Lipiec, 2022

Dystans całkowity:614.00 km (w terenie 38.00 km; 6.19%)
Czas w ruchu:32:29
Średnia prędkość:18.90 km/h
Maksymalna prędkość:62.00 km/h
Liczba aktywności:18
Średnio na aktywność:34.11 km i 1h 48m
Więcej statystyk

Z

Sobota, 30 lipca 2022 | dodano: 30.07.2022

Zakupowo. Pierwsze kółeczko do wsiowego Lewiatana wygięte koło remizy. Pod sklepem zorientowałem się, że zamiast karty bankomatowej wziąłem dowód osobisty. Staczam się więc do domu po niezbędne akcesorium i tym razem robię już zwykłe zagięcie.
Na finiszu haczenie o piekarnie.
Warunki takie, że słońce przesłonięte lekko przez chmury. Jakby miało się w stronę burzy. Ciepło.


Kategoria Praca

OZ

Czwartek, 28 lipca 2022 | dodano: 28.07.2022

Na początek po chlebek do wsiowej piekarni. Tam sporym objazdem przez Goląszę Dolną, Dąbie, Toporowice, Przeczyce, Warężyn, Dąbier-Chrobakowe i Malinowice. Powrót już krócej ale z zagięciem od remizy do Dino i Lewiatana. W domu zostawiam pieczywo i robię jeszcze zwykłe kółko do wsiowej Stokrotki. Po drodze do wymijam się z Rafałem. Chwilę dłuższą pogadaliśmy nim się rozjechaliśmy.
Pogoda przyjemna. Słonecznie. Lekki ruch powietrza, które było omalże chłodne. Niegroźne chmurki.


Kategoria Inne

Z

Sobota, 23 lipca 2022 | dodano: 23.07.2022

Zwykłe kółeczko zaopatrzeniowe do wsiowego Lewiatana. Potem zamiana sakw na plecak i nieco naciągane kółeczko do wsiowej piekarni. Przez Goląszę Dolną, Dąbie, Malinowice tam i powrót przez wioskę z odbiciem przy remizie.
Cieplutko. Słoneczko nie tak ostre przez śladowe chmury. Lekki ruch powietrza.


Kategoria Inne

Po chlebek

 • DST 34.00km
 • Teren 4.00km
 • Czas 01:58
 • VAVG 17.29km/h
 • VMAX 62.00km/h
 • Sprzęt Merida Matts TFS 100D
 • Aktywność Jazda na rowerze
Środa, 20 lipca 2022 | dodano: 20.07.2022

Się skończył to trzeba było ruszyć ... koła.
Tam zawijasami przez Goląszę Dolną, Brzękowice-Wał, Górę Siewierską, Goląszę Górną i Brzękowice Górne, Dąbie-Chrobakowe, Malinowice Szklarnie, Malinowice. Przy piekarni miałem 21km na liczniku. Żeby dogiąć choć do 30 musiałem jeszcze pozaginać.
Przez Park Żurawiniec w stronę Magazynów i dookoła lasu gródkowskiego w stronę ścieżki przy "913". Przed szkołą w Gródkowie odbijam do Grodźca i zjeżdżam w stronę Wojkowic. Finisz prostą spod wojkowickiego Orlenu.
Przyjemnie ciepło. Zero chmurek. Minimalny ruch powietrza. Bardzo dobrze mi się kręciło ale na więcej nie miałem ochoty.


Kategoria Inne

O

 • DST 38.00km
 • Teren 3.00km
 • Czas 01:59
 • VAVG 19.16km/h
 • Sprzęt Merida Matts TFS 100D
 • Aktywność Jazda na rowerze
Poniedziałek, 18 lipca 2022 | dodano: 18.07.2022

Objazdowe kółko popołudniowe.
Trasa przez Sarnów, Malinowice, Dąbie-Chrobakowe, obok Osiedla Łabędziego do Toporowic. Dalej przez Sadowie 2 do Najdziszowa i Nowej Wsi. Stamtąd przez Twardowice do Siemoni i Rogoźnika. Lekko jeszcze naciągnięte przez Bobrowniki do Wojkowic i potem już prosto do domu.
Całkiem dobrze się jechało. W słoneczku przyjemnie ciepło. Nieznaczny ruch powietrza.


Kategoria Inne

ZO

 • DST 21.00km
 • Teren 11.00km
 • Czas 01:19
 • VAVG 15.95km/h
 • Sprzęt Merida Matts TFS 100D
 • Aktywność Jazda na rowerze
Sobota, 16 lipca 2022 | dodano: 16.07.2022

Najpierw zwykła rundka zaopatrzeniowa do wsiowego Lewiatana. Powrót. Rozładunek. Zmiana sakw na plecak i nieco wyciągnięta i pogięta rundka do wsiowej piekarni. Tam przez las pod Wałem, Goląszę Dolną, kawałek żółtego szlaku i terenem w stronę Malinowic. Z piekarni przez Park Żurawiniec na szlak czarny. Od Stachowego wokół lasu gródkowskiego od strony Lidla i magazynów. Potem zwrot na północ i w ślepy koniec kolejowe. Skrótem na przecięcie żółtego szlaku ku dawnemu przedszkolu i jeszcze mały zawijas ponownie do Kolejowej i na "913". Stamtąd w stronę Wojkowic i cmentarza, a stamtąd prosto do domu.
Pogoda nieco zdradliwa. Słoneczko ładnie daje ale też dmucha niezbyt ciepłym powietrzem. W cieniu jest raczej niezbyt przyjemnie.


Kategoria Inne

DPDS

Czwartek, 14 lipca 2022 | dodano: 14.07.2022

Taki sobie start - 6:12.
Przyjemnie ciepło. Wysoko chmury. Jest słoneczko. Raczej bez podmuchów.
Trasa zwykła przez Ksawerę i Mydlice. Odcinek między światłami w Gródkowie a fabryką domów w Łagiszy ze zdartym jednym pasem. Wygląda na to, że w końcu ta droga doczekała się remontu porządnego. Do tej pory po zimie asfalt spływał razem ze śniegiem i jedyne co robili, to naklejali kolejne łaty.

Powrót w tempie niespiesznym, przy lekkim i ciepłym podmuchu miejscami z kierunku przeciwnego.
Trasa, ze względu na napakowany plecak, krótka. Przez Mec i Środulę w stronę Starego Będzina. Potem ścieżką małobądzką do Nerki. Dalej przez Zamkowe do Grodźca i Gródkowa i od szkoły powrót po własnych śladach.
Na finiszu paczkomat, w którym czekają nowe kapcie. W zamyśle były dla Błękitnego ale okazało się, że oponka 27,5x2,3 jest za gruba. Trze o przerzutkę przy jedynce z przodu. Ostatecznie MoutainKingi idą na full-a, a z full-a zdejmuję RaceKingi (27,5x2,0) i one idą na Błękitnego. Trochę czasu zeszło z tymi przekładkami i na dodatek uszkodziłem 2 dętki. Jedna nie do odratowania. Na tylne koło opona wchodzi bardzo ciasno i manewry łyżkami skończyły się stratami.


Kategoria Praca, Serwis, Opona

DPD

Środa, 13 lipca 2022 | dodano: 13.07.2022

Miał być sprawny start ale wyszło jak zawsze - 6:12.
Słonecznie, wietrznie, niespecjalnie ciepło.
Kręcę trasę trochę zagiętą. W Gródkowie odbijam na Grodziec i stamtąd zjeżdżam do Będzina chwilę motając się na Namiarkowym. Potem już zwykła trasa od targu przez Ksawerę i Mydlice.
Bez ekscesów. Na mecie obsuwa na 5 min.


Powrót w przyjemnych warunkach. Słoneczko, wiaterek, ciepło. Tempo niespieszne, wręcz spacerowe.
Trasa przez Mortimer, Reden, Łęknice, przejazd między Pogoriami, Preczów i Sarnów. Na wiosce zagięcie standardowe od remizy.


Kategoria Praca

DPDZD

Wtorek, 12 lipca 2022 | dodano: 12.07.2022

Zbieram się umiarkowanie sprawnie i wytaczam o 6:10.
Chłodnawo. Nie sprawdzałem temperatury ale bym powiedział, że +15 to raczej nie było. Jezdnie mokre. Trochę chmurek. Trochę słoneczka. Zdecydowanie lekka długa warstwa na górę i rękawiczki.
Trasa zwykła przez Ksawerę i Mydlice. Sprawnie i bez ekscesów. Na mecie 3 min. rezerwy.

Powrót do domu w tempie nie urywającym. Trochę było pod wiatr. Poza tym chmury wymieszane ze słoneczkiem. Miejscami widać było, że leje. Na trasie też ślady wcześniejszych opadów.
Trasa przez Mortimer, Reden, Zieloną, Preczów i Sarnów.
W domu zmiana przestrzeni ładunkowej i robię jeszcze zwykłe kółeczko do wsiowego Lewiatana po zakupy uzupełniające.
Na północy ołowiana chmura. Podczas chowania rowerka spadło kilka kropel.


Kategoria Praca

DPD

Poniedziałek, 11 lipca 2022 | dodano: 11.07.2022

Opornie szło wygrzebywanie się do jazdy. Start o 6:19.
Termicznie słabo. Na pewno poniżej +15. W użycie weszła lekka warstwa długa i rękawiczki. Trochę po drodze żałowałem, że nie wdziałem też spodni. Powietrze w lekkim ruchu.
Trasę kręcę zwykłą przez Ksawerę i Mydlice. Możliwe, że jutro będzie jednak inaczej. Na Odkrywkowej postawili znaki zakazu ruchu i tablicę z info o objeździe. Czyżby w końcu remont?
Sam przelot w miarę sprawny (nie licząc świateł) i bez ekscesów. Na mecie z obsuwą na 7 min.

Na powrocie temperatura nierewelacyjna mimo ładnego słoneczka. Wieje mniej więcej z północnego zachodu. Prognozy mówią, że może pokapać, jak kapało w ciągu dnia. Na jezdniach jeszcze mokre plamy po poprzednim opadzie.
Kręcę bez ociągania ale jednak nie za szybko raczej krótką trasą. Przez Mec na Środulę. Zjeżdżając w stronę Strego Będzina widzę na północy ciemne chmury ale jeszcze wygląda na to, że ujdzie mi powrót na sucho. Jednak mimo tego zmieniam nieco kierunek i zamiast na Łagiszę lecę na Zamkowe i Grodziec.
Chmury robią się coraz mniej sympatyczne. Kiedy jestem na wypłaszczeniu między Grodźcem a Gródkowem pojawiają się pierwsze krople. Wdziewam od razu płaszczopelerynę i staczam się do Gródkowa.
Kropelki przyspieszają. Od szkoły w Gródkowie jadę po własnych śladach. Deszcz zacina w gębę. Do domu dotaczam się okapany ale nieprzemoknięty. Jakieś 15 min. później wypogadza się.
Byle do środy.


Kategoria Praca