limit prowadzi tutaj blog rowerowy

Niejeżdżenie boli. Dosłownie.

Wpisy archiwalne w miesiącu

Styczeń, 2020

Dystans całkowity:964.00 km (w terenie 74.00 km; 7.68%)
Czas w ruchu:55:00
Średnia prędkość:17.53 km/h
Liczba aktywności:26
Średnio na aktywność:37.08 km i 2h 06m
Więcej statystyk

DNPD

Środa, 29 stycznia 2020 | dodano: 29.01.2020

Rozruch słabszy niż wczoraj ale jeszcze w granicach przyzwoitości. Ruszam o 5:59.
Warunki nieco gorsze niż wczoraj. Odrobinkę popruszyło i miejscami na jezdniach zrobiło się chyba ślisko ale na szczęście tego nie doświadczyłem. Chrupało pod kołami, błyszczało ale przyczepności nie straciłem. Lekko wiało. Na starcie wydawało mi się, że powietrze jest ciepłe ale jak przekroczyłem "86" odczuwalnie zaczęło robić się zimniej.
Trasa zwykła przez Sarnów, Preczów i Dąbrowa Górnicza. Przejazd spokojny i bez sensacji. Na mecie obsuwa 3 minut. Trochę zmarznięte stopy.


Jako, że kondycyjnie nie czuję się dziś w szczycie, a właściwie, to balansuję na krawędzi przeziębienia, powrót krótki i niespieszny. Do tego średnio przyjemny bo w sporej części pod zimny wiatr, a w końcówce jeszcze do tego w zacinającym, mokrym śniegu.
Trasa przez Mec, Środulę, Stary Będzin, ścieżkę przy Kościuszki i 11-go Listopada, potem Zamkowe, las grodziecki, las gródkowski i finisz wzdłuż "913" do DINO. Tu lekko wyginam w stronę wsiowego Lewiatana i zjazd do domu.
Formalnie jestem w domu jeszcze za dnia ale jest szaro, buro i ponuro. Przynajmniej tyle dobrego, że powrót spokojny.


Kategoria Praca

DNPND

Wtorek, 28 stycznia 2020 | dodano: 28.01.2020

Całkiem zgrabnie udało mi się dziś pozbierać i na kołach jestem o 5:47.
Warunki niezłe. Temperatura poniżej zera ale na jezdniach czysto. Bez wiatru.
Trasa standardowa przez Sarnów, Preczów i Dąbrowę Górniczą. Trochę kusiło mnie podoginać ale ostatecznie nie zdecydowałem się. Zadecydowało wychłodzenie stóp. Może na powrocie coś km-ów sobie dołożę.
Na mecie z zapasem 11 min. Spokojny i przyjemny dojazd do pracy.


Powrót w tempie niespiesznym przy zachmurzonym niebie, mokrych jezdniach ale przynajmniej bez wiatru i na plusie.
Trasa gięta odrobinę. Ścieżką przy Blachnickiego jadę w stronę górki środulskiej ale tym razem odpuszczam sobie jazdę w stronę pogońskiego kościoła i przez Środulę przebijam się do przejazdu kolejowego na Chemiczną. Rogatki opuszczone więc by nie stać ciągnę w stronę izby wytrzeźwień i dalej obok Będzina Starego do ścieżki przy Małobądzkiej. Nią do Nerki, Zamkowe i do lasu grodzieckiego. Potem światła na "86", las gródkowski, zakosami przy przejeździe kolejowym i DINO do wsiowego Lewiatana po małe zaopatrzenie uzupełniające. Potem prosto do domu.
Powrót spokojny i przyjemny.
Mam podejrzenia, że przyjdzie mi stoczyć małą wojenkę biologiczną. Czas zacząć faszerować się antidotum na wampiry. Nie wiem czy to koronowane wirusy, czy zwykłe pospólstwo, ale wrażenie, że coś mnie próbuje zgnębić, jest.


Kategoria Praca

DNPD

Poniedziałek, 27 stycznia 2020 | dodano: 27.01.2020

Lekkom dziś zdychowaty, co przekłada się na marny rozruch i start o 6:09.
Czasu w rezerwie brak więc najkrótszy wariant dojazdowy przez Będzin. Poszło w miarę sprawnie i spokojnie. Na mecie równo o 7:00.
Pogoda nie utrudniała. Lekko na minusie przy gruncie, raczej bez podmuchów, sucho.


Powrót w przyjemnych okolicznościach przyrody pod postacią dużej ilości słoneczka. Do tego bez wiatru.
Trasa prze Mortimer, Reden, Most Ucieczki, Zieloną, czarny szlak do Łagiszy i Sarnów.
Dziś bez zawijasów, spokojnie i niespiesznie. Przyjemny powrót do domu. Na mecie około 10 min. przed formalnym zachodem słońca.


Kategoria Praca

OZ

Sobota, 25 stycznia 2020 | dodano: 25.01.2020

Gdzieś po 13:00 zbieram się na wyjazd zaopatrzeniowy. Przy tej okazji nieco bardziej niż zwykle sobie go zagiąłem.
Trasa kolejno przez Górę Siewierską, Brzękowice-Wał, Dąbie, Chrobakowe, Malinowice i wygięcie od straży do przejazdu kolejowego i od DINO do docelowego wsiowego Lewiatana. Z balastem zjazd prosto do domu.
Na początku wydawało mi się, że się za grubo ubrałem. Potem, jak pokonałem podjazd do Góry Siewierskiej, to już było w sam raz. Termometr mówił -1. Do tego ładne słoneczko i raczej bez zauważalnych podmuchów. Przyjemnie.


Kategoria Inne

DNP PTTK ND

Piątek, 24 stycznia 2020 | dodano: 24.01.2020

Wytaczam się o 6:03. Widzę i czuję, że dziś mrozik. Wszędzie szron. Jezdnie są w lepszym stanie niż wczoraj więc mogę o wiele śmielej kręcić. Nie wieje.
Trasa przez Sarnów, Preczów i Dąbrowę Górniczą. Przyjemnie, spokojnie, w tempie dostosowanym do rytmu pobierania zimnego powietrza.
Na mecie mniej więcej o czasie. Przejazd bez ekscesów. Poranki coraz jaśniejsze.


Z pracy wytaczam się niespecjalnie spiesznie i odrobinę później. Powodem jest klubowe spotkanie o 17:00 w PTTK. Umawiamy się z Marcinem po drodze i przetaczamy się niespiesznie sosnowieckimi ścieżkami do celu.
Samo spotkanie przeciągnęło się całkiem pokaźnie. Obecnych było całkiem sporo. Gdyby przyszli wszyscy, to by mogło nawet braknąć miejsc siedzących :-) Było trochę o planach wyjazdowych, trochę spraw organizacyjnych do wyjazdów tychże, wspominki  różne i opowieści wszelakie. Ostatecznie rozchodzimy się w okolicach 19:30. Czarna noc. Finisz kręcę solo zwykłą trasą przez Milowice, Czeladź i Wojkowice. Trochę kusiło mnie by na finiszu zagiąć przez Strzyżowice ale chłód i późna pora przyprawiły mnie o coś na kształt rozsądku, i pokręciłem najkrótszą drogą.
Powrót nawet całkiem przyjemny i spokojny.
W Czeladzi miałem okazję rzucić okiem na powstające ścieżki rowerowe. Jakby je wszystkie ładnie połączyć to by się dało od Sosnowca do Wojkowic nimi przelecieć. Ech... Marzenia...


Kategoria Praca

DNPD

Czwartek, 23 stycznia 2020 | dodano: 23.01.2020

Wytaczam się o 6:01 czyli rozruch mniej więcej sprawny.
Warunki dość dwuznaczne. Przed domem jezdnia błyszczy się dość podejrzanie ale test przyczepności wypada dobrze. Podejrzewam, że to lśnią kryształki lodu w zagłębieniach asfaltu. Na wszelki wypadek postanawiam zachować czujność i nieco zrzucam z tempa.
Trasa przez Sarnów, Preczów i Dąbrowę Górnicza. Spokojnie, bez sensacji. Po drodze kilka razy mam pod kołami nieco śliskiej jezdni. Najgorzej wyglądał mostek nad Czarną Przemszą przy Zielonej. W świetle latarni wydawało się, że to tafla lodu. Na szczęście udaje mi się nigdzie nie stracić przyczepności.
Na mecie jestem nieco po czasie - 3 min.


Na powrocie dzień szary, nie za ciepły ale przynajmniej niewietrzny i z suchymi jezdniami.
Wracam na kierunku Będzina przez Mec, Środulę, ścieżkę na Kościuszki i 11-go Listopada, Zamkowe, las grodziecki, las gródkowski i wygięcie przy remizie w stronę wsiowego Lewiatana. Niespecjalnie spiesznie ale bez objazdów i marudzenia by mieć czas chwilę dychnąć przed stomatologiem.
Nowość. W domu za pełnej jasności.


Kategoria Praca

DNPND

Środa, 22 stycznia 2020 | dodano: 22.01.2020

Udaje mi się zrobić sprawniejszy rozruch i na kołach jestem o 6:00. Dobrze się składa, bo jest czas pokręcić trasą przez Sarnów, Preczów i Dąbrowę Górniczą, czyli teoretycznie spokojniejszą. Dziś w Będzinie targ i tam różnie bywa o poranku.
Warunki bardziej zimowe. Jest mrozik widoczny w postaci szronu na trawach i szybach samochodów. Do tego wieje. Początkowo mi ten wiaterek dość pomagał ale po zwrocie w Preczowie bardziej na południe już miałem go dość często na twarz i odczuwalnie zrobiło się zimniej.
Na mecie melduję się z rezerwą 1 minuty. Przejazd spokojny, bez sensacji negatywnych. Z pozytywów, to ustępujący na przejazdach kierowcy. Sympatyczne.


Zgodnie z zapowiedziami ICM-u pogoda się rozsypała. W ciągu dnia kapało, posypywało. Tak też i było na powrocie. Do tego przeciwny wiatr. Zupełnie zero chęci do objazdów i spacerowe tempo.
Trasa powrotna dokładnie jak wczoraj bo to wariant dość spokojny, w większości z dala od samochodów. Dzięki temu powrót bez sensacji.


Kategoria Praca

DNPD

Wtorek, 21 stycznia 2020 | dodano: 21.01.2020

Nie poszedł dziś rozruch najlepiej. Start dopiero o 6:08 więc z musu trasa krótka przez Będzin.
Warunki niezłe. Chyba poniżej zera. Jezdnie suche i czyste. Możliwie, że wiało, ale jeśli tak, to dla mnie pomagająco.
Na mecie równo o 7:00. Przyjemny i spokojny dojazd do pracy.


Powrót przy nieuchronnie chowającym się słoneczku, pod zimny wiatr i przy raczej niskiej temperaturze. Nie specjalnie miałem ochotę na dodatkowe objazdy.
Trasa przez centrum Zagórza, Mortimer, Reden, Most Ucieczki, Zieloną, czarny szlak aż do stadionu w Psarach i finisz grzecznie asfaltem do domu. Zastanawiałem się nad początkiem przez las zagórski ale ostatecznie nie zdecydowałem się ryzykować jazdy po błocie. Może chwyci mrozik, to włączę teren w trasę.
Powrót spokojny i raczej przyjemny.Testy nowego aparatu.


Link do pełnej galerii


Kategoria Praca

DNPOND

Poniedziałek, 20 stycznia 2020 | dodano: 20.01.2020

Rozruch dość sprawny i start o 6:01.
Warunki niezłe. Temperatura nieco powyżej zera. Jezdnie miejscami wilgotne. Wiatr nie robi mi pod górkę, nawet jeśli jakiś jest. Ogólnie nieźle jak na styczeń.
Trasę kręcę przez Sarnów, Preczów, Zieloną, centrum Dąbrowy Górniczej, Mortimer i centrum Zagórza. Bez sensacji. Całkiem dobrze mi się dziś jechało. Na mecie kilka minut zapasu.


Na powrocie, jak i przez cały dzień, pochmurno. Do tego trochę wieje chyba z zachodu. Temperatura ledwo na plusie.
Wracam lekko zaginając. Początek zwykły przez  centrum Zagórza na Mortimer i dalej na Reden. Potem Graniczną w stronę Łęnic, bieżnią P3 na Piekło i bieżnią P4 do Ratanic. Stamtąd asfaltem powrót do Preczowa i finisz grzecznie przez Sarnów do domu.
Spokojnie, niezbyt spiesznie. W sumie przyjemnie mimo zmarzniętych stóp. Pogoda przetrzebiła straszliwie aktywność wszelaką.


Kategoria Praca

Z

Sobota, 18 stycznia 2020 | dodano: 18.01.2020

Dziś trochę innych zajęć więc z kręcenia tylko lekko naciągnięte zagięcie do wsiowego Lewiatana. Pod mostem i przez dwa przejazdy kolejowe w Gródkowie, kolanko obok remizy w Psarach, Lewiatan i do domu.
Pochmurno, jezdnie wilgotne, raczej bez wiatru i na plusie.


Kategoria Inne