limit prowadzi tutaj blog rowerowy

Niejeżdżenie boli. Dosłownie.

Wpisy archiwalne w miesiącu

Styczeń, 2022

Dystans całkowity:704.00 km (w terenie 136.00 km; 19.32%)
Czas w ruchu:46:56
Średnia prędkość:15.00 km/h
Liczba aktywności:23
Średnio na aktywność:30.61 km i 2h 02m
Więcej statystyk

DNPND

Poniedziałek, 31 stycznia 2022 | dodano: 31.01.2022

Rozruch dobry ale ze startem się nie spieszyłem. Optycznie warunki wyglądały na całkiem niezłe. Pesymista zeznał +0,5 stopnia. Optymista +2. Przy gruncie zdecydowany minus. W niewielu miejscach woda była niezamarznięta. Spodziewałem się sporego wiatru wspomagającego ale wrażenie było takie, jakby w ogóle nie wiało.
Trasa zwykła przez Będzin w wersji małobądzkiej. Sprawnie i bez ekscesów. Na mecie z zapasem 1 min. Taka zima to może być.

Warunki na powrocie całkiem, całkiem biorąc pod uwagę tydzień poprzedni. Sucho, raczej bez wiatru, temperatura może minimalnie poniżej zera. Z racji tego, i potrzeby, powrót nie po własnych śladach. Mortimer, Reden, Łęknice, przejazd między Pogoriami, Preczów i Sarnów. W Sarnowie chwila przerwy na wizytę u weterynarza i potem już w zapadających ciemnościach prosto do domu.
Spokojny przelot powrotny.


Kategoria Praca

Z

Sobota, 29 stycznia 2022 | dodano: 29.01.2022

Zwykłe kółko zaopatrzeniowe do wsiowego Lewiatana i piekarni na powrocie.
Trochę nasypało przez noc ale topniało. Przez chwilę było słonecznie. Wietrznie. Termometr zeznał +4 ale odczuwalnie było znacznie mniej.


Kategoria Inne

DNPND

Piątek, 28 stycznia 2022 | dodano: 28.01.2022

Przy piątku rozruch niezbyt dziarski i ostatecznie wytaczam się o 5:57.
Warunki pod psem. Wieje. Pada śnieg z deszczem. Na jezdniach śniegowe błoto i potoki wody. Obydwa termometry zeznały +3.
Kręcę zwykłą trasę przez Będzin w wersji małobądzkiej. Do Będzinia i przez miasto z zacinającym w twarz opadem. Potem wiatr stał się bardziej sprzyjający a opad nieco zelżał przechodząc bardziej w deszcz.
Na mecie mam obsuwę na 4 min. i nieco wilgoci w butach. Niezbyt przyjemna jazda. Powrót zapowiada się jeszcze gorszy. Do kitu z taką zimą.

Powrót po własnych śladach. Warunki były nieco lepsze. Co prawda, wiało okrutnie niezbyt ciepłym powietrzem, ale za to prawie nie padało (nie licząc 3 przelotnych opadów, dwóch deszczu, jeden ni to śniegu, ni to gradu). Na jezdniach, ścieżkach i chodnikach znacznie czyściej i niewiele wody.
Tempo spacerowe. Spokojny powrót z pracy.


Kategoria Praca

DNPD

Czwartek, 27 stycznia 2022 | dodano: 27.01.2022

Tak dobrze mi się dziś spało, że rozruch obsunął się o ponad 15 min. Tym samym i start. Ruszam o 5:58.
Warunki całkiem niezłe. Jezdnie lekko mokre. W nocy był chyba lekki mrozik bo nieco ścięło śnieg i wilgoć. Trochę dmucha mniej więcej z południowego zachodu. Obydwa termometry były zgodne: +2. Odczuwalnie raczej -1, -2. Ale przyjemnie.
Trasa zwykła przez Będzin w wersji małobądzkiej. Sprawnie, bez ekscesów. Na mecie z zapasem 3 min.

Powrót po własnych śladach w tempie niespiesznym. Większość pod wiatr i sporo przy tym ze śniegiem. Im bliżej domu, tym mocniej sypało. Zapowiada się, że jutro może być dojazd po solidnym białym. Chyba, że będzie opad z deszczem. Pozostaje czekać poranka.
Poza tym spokojnie. Już któryś raz z rzędu widzę policję czatującą na kierowców. Dziś na wylocie z Będzina do Łagiszy. Wczoraj w Gródkowie między restauracją a podstawówką.


Kategoria Praca

DNPD

Środa, 26 stycznia 2022 | dodano: 26.01.2022

Nieco poprawiam rozruch i startuję o 5:48. Warunki nieco lepsze niż wczoraj. Jezdnie mokre, śniegu trochę wytopiło. Obydwa termometry zeznały zgodnie +3. Chyba lekko dmuchało z zachodu, ale akurat na mojej trasie w tą stronę miałem może kilkaset metrów.
Dojazd przez Będzin w wersji małobądzkiej. Spokojnie, bez sensacji, bez uślizgów mimo tego, że na topniejącym i mokrym śniegu opony czasem wykazywały ochotę do ustawienia roweru bokiem do kierunku jazdy.
Na mecie rezerwa 3 min.


Na finiszu jeszcze przed zachodem słońca. Minutę, ale jednak. Powrót pod pochmurnym niebem i w mżawkowym opadzie. Trochę też pod nieznaczny wiatr z zachodu. Niespecjalnie spiesznie. I po własnych śladach.
Sporo śniegu już wytopiło, a ten, który został, zlodzony i przemieszany z wodą. Dość śliski. Były odcinki, gdzie wyszło jechać w regularnym drifcie. Ciekawe doświadczenie choć przy małej prędkości niezbyt groźne.


Kategoria Praca

DNPND

Wtorek, 25 stycznia 2022 | dodano: 25.01.2022

Rozruch dobry ale start obsunięty. Zasugerowałem się tym, że Pesymista zeznał +2. Założyłem, że pojedzie mi się sprawniej. Jakoś zupełnie nie wziąłem pod uwagę, że w prognozach były też skromne opady śniegu. Ruszam o 5:54.
Trasa zwykła przez Będzin w wersji małobądzkiej. Sporo ścieżkami, na których jedzie się niezbyt szybko. Część drogi w opadzie drobnego śniegu. Jezdnie zaczęły miejscami pokrywać się błotem śniegowym.
Finisz z obsuwą na 8 min. Były momenty jazdy w drifcie ale obyło się bez utraty przyczepności czy gleby. Szkoda, że wczorajsza zima się zepsuła :-/

Powrót ponownie po swoich śladach. Temperatura na plusie i z opadem mżawkowo-śniegowym w ilości mało intensywnej. Trochę powytapiało i jechało się lepiej. Za to więcej bagna na jezdniach.
Co mi przypomina, żeby nadmienić, że zimy nie lubię. Zwłaszcza takiej.


Kategoria Praca

DNPD

Poniedziałek, 24 stycznia 2022 | dodano: 24.01.2022

Dziś zastosowana prewencja względem temperatury w postaci sprawniejszego rozruchu. Startuję o 5:42. Pesymista pokazał -7. Optymista -3. Bliżej było do pesymisty. Plus tego, że nie wiało.
Trasa zwykła przez Będzin. Trochę walczyłem po ścieżkach ale zdeptany i zmarznięty śnieg zniechęcał do korzystania z nich. Większość przelotu asfaltami, na których było dość czysto.
Na mecie 6 min. zapasu i nawet nie taki zmarznięty.


Powrót po minimum czyli po własnych śladach. Jedyna odchyłka to na odcinku od centrum dystrybucyjnego Lidla do szkoły w Gródkowie. Objechałem nowy plac budowy od strony lasu. Na razie wiele nie widać. Dziury w ziemi, chaotyczne ruchy maszyn budowlanych. Trochę potrwa zanim coś z tego się wyłoni.
Przelot spokojny we wzrastającej temperaturze i pod pochmurnym niebem. Wszystko wskazuje na to, że prognoza się na jutro sprawdzi. Ma padać deszcz ze śniegiem a temperatura zawędrować w okolice zera. Czyli bagno pod kołami :-/ To już wolałbym dzisiejszy mrozik z poranka.


Kategoria Praca

Z

Sobota, 22 stycznia 2022 | dodano: 22.01.2022

Minimum zaopatrzeniowe. Chwilowy przebłysk żeby choć minimalnie zagiąć dojazd do wsiowego Lewiatana zniknął wraz z pierwszym podmuchem na twarz. Dla idei będę jeździł jak będzie cieplej.
Na powrocie podjazd do piekarni i paczkomatu. Następne kręcenie dopiero w poniedziałek do pracy.


Kategoria Inne

DNPND

Czwartek, 20 stycznia 2022 | dodano: 20.01.2022

Zbieram się dziś w miarę sprawnie i na kołach jestem o 5:44.
Warunki zgodne z prognozami. Temperatura na granicy zera. Dosypało odrobinę śniegu. Wieje mniej więcej z południowego zachodu.
Trasę kręcę zwykłą przez Będzin w wersji małobądzkiej. Sprawnie, bez ekscesów. Kawałek trasy w Będzinie pod wiatr i zacinający śnieg. Na mecie z zapasem 7 min.
Na wiosce wyprzedzam jednego rowerzystę. Dalej jest też trochę świeżych śladów. Walczymy.

W ciągu dnia trochę dosypało. Na wylocie mam ładne słoneczko i zimny wiatr z kierunku przeciwnego.
Kręcę powrót po własnych śladach zdecydowanie wolno. Nie było sensu szarpać się z podmuchami. Z tego też powodu dziś lądowanie już niemal za ciemności.
Generalnie jechało się nieźle. Tylko raz poczułem przez moment, że tylne koło nie ma przyczepności, ale ani na chwilę nie stanowiło to zagrożenia.
Nawet trochę świeżych śladów rowerowych było po drodze. Wciąż walczymy :-)


Kategoria Praca

DNPD

Środa, 19 stycznia 2022 | dodano: 19.01.2022

Sprawniejszy dziś rozruch i na kołach jestem o 5:48.
Warunki nieco lepsze od wczorajszych w kwestii sytuacji na jezdniach. Termicznie na oko tak z -2. Jakby lekki ruch powietrza z południa lub południowego zachodu.
Trasa zwykła przez Będzin w opcji małobądzkiej. Zupełnie bez sensacji.
Na mecie z zapasem 7 min.
Po drodze sporo śladów rowerzystów, które przy okazji dowodzą, że jednak fatbike, jest zdecydowanie lepszą opcją na jeżdżenie zimą. Moje ślady proste jak strzała. Ślady wąskich oponek w zygzak, a czasem ślad uślizgu.

Powrót ponownie po własnych śladach w całkiem przyjemnych warunkach. Sporo słoneczka, które wytopiło sporo śniegu na mojej trasie. Temperaturę oceniłbym na ujemne zero. Jakby lekki ruch powietrza z zachodu ale nieprzeszkadzający w powrocie.
Bez ekscesów. Na mecie już formalnie po zachodzie słońca ale jest jeszcze całkiem jasno.


Kategoria Praca