limit prowadzi tutaj blog rowerowy

Niejeżdżenie boli. Dosłownie.

Wpisy archiwalne w miesiącu

Maj, 2021

Dystans całkowity:840.00 km (w terenie 69.00 km; 8.21%)
Czas w ruchu:41:15
Średnia prędkość:20.36 km/h
Liczba aktywności:21
Średnio na aktywność:40.00 km i 1h 57m
Więcej statystyk

DPDZD

Poniedziałek, 31 maja 2021 | dodano: 31.05.2021

Rozruch i start w miarę sprawne. Wytaczam się o 6:08.
Warunki rześkie. Lekka góra i długie spodnie dają względny komfort termiczny. Jest słonecznie. Podmuchy, jeśli są, to sprzyjające i niezbyt mocne.
Trasa krótka przez Będzin w wariancie małobądzkim. Sprawnie, bez ekscesów.
Na mecie zapas 9 min.


Start do powrotu grubo później niż normalnie. Z tego też względu trasa bez gięcia i raczej w żwawym tempie. Trochę nabrałem się wychodząc bo występuję we wdzianku "na krótko". W słoneczku, jak nie wiało, było całkiem przyjemnie. Ale kiedy tylko obrałem w którymś momencie kierunek mniej więcej na północ, to od razu poczułem zimny podmuch.
Trasa przez Mortimer, Reden, Most Ucieczki, Zieloną, Preczów i Sarnów. Na mojej wsi jedyna odchyłka to podjazd do piekarni, a tak to prosto do domu. Zostawiam plecak, zabieram sakwy i jadę jeszcze zwykłym zagięciem do wsiowego Lewiatana na zaległe zakupy.
Zjazd do domu z naciągnięciem kilkuset metrów żeby był pełny kilometr.


Kategoria Praca

DPD

Niedziela, 30 maja 2021 | dodano: 30.05.2021

Wczoraj dzień w pracy ale nierowerowo. Dziś powtórka, choć krótsza i tym razem na dwóch kołach.
Wytaczam się po 9:00. Jest chłodno, podwiewa, pochmurno. Krótkie spodenki to słaby pomysł. Na korpusie lekka warstwa z długim rękawem i też ledwo, ledwo wystarcza.
Trasa dojazdowa przez Będzin, tym razem w wariancie ścieżki 11-go Listopada i Kościuszki. Na Środuli trochę niegroźnych kropelek.
Obecna wersja OpenStreet Mapy na Garmina chyba ma poprawiony bug, który wyłączał mi GPS-a jak skręcałem ze ścieżki przy Czarnej Przemszy w stronę Ronda Unii Europejskiej w Będzinie. Jeszcze do przetestowania czy przelot 11-go Listopada od Kauflanda do Urzędu Miejskiego też poprawiony.

W ciągu dnia przeleciało trochę deszczyków i na powrocie są jeszcze ślady mokrości. Dalej chłodno, dalej wieje ale przynajmniej jest też trochę słońca.
Powrót bez gięcia przez Mortimer, Reden, Łęknice, Piekło, Preczów i Sarnów. Dopiero na mojej wiosce małe wygięcie od remizy do DINO i potem ku Lewiatanowi.

Dziś założyłem do kasku lusterko Zefal Z-eye. Lusterko dlatego do kasku, bo do roweru to bym musiał kupić 4, po jednym do każdego sprzętu. Albo przekładać. Nawet się sprawdza choć jeszcze z ustawieniem trochę się pobawię, żeby pałąk jak najmniej wcinał się w pole widzenia.


Kategoria Praca

Zatoczyć pętelkę

Piątek, 28 maja 2021 | dodano: 28.05.2021

Znów się nabrałem. Jak wyszedłem na zewnątrz kontrolnie, to świeciło słoneczko, na chwilę stanęło powietrze i przez to wydawało się, że jest nawet przyjemnie. Wybieram więc wdzianko "na krótko" i jak zaczynam kręcenie, to wiem od razu, że nie będzie komfortu termicznego. Ale pomyślałem sobie, że może jak się rozkręcę...
Trasa asfaltami z różnymi zawijasami. Generalnie Wojkowice, Piekary Śląskie, Bobrowniki, Piekary Śląskie (Kozłowa Góra), Wymysłów, Dobieszowice, Siemonia, Twardowice, Góra Siewierska i Strzyżowice. Trochę podjazdów, nieco pod wiatr, słoneczko przebijało słabo i nieczęsto. Za to często podwiewało.
Mimo tego jechało się nawet nieźle, całkiem żwawo i bez ekscesów.


Kategoria Inne

Po pieczywo

Czwartek, 27 maja 2021 | dodano: 27.05.2021

Gdzieś po 12:00 wybieram się po pieczywko. Lekkim objazdem.
Trasa do celu: Góra Siewierska, Twardowice, Nowa Wieś, Zawada, Sadowie, Mierzęcice (Targoszyce), Przeczyce, Podwarpie (Hektary), Wojkowice Kościelne, Preczów, Sarnów, Park Żurawiniec. Spod piekarni do domu z zagięciem od remizy do przejazdu kolejowego w Gródkowie i od DINO do Lewiatana.
Termicznie słabo. Pojechałem na krótko bo jeszcze wyglądało słoneczko. W trakcie jazdy napchało chmur i zrobiło się odrobinę chłodniej. Od P4 na dodatek cały czas pod wiatr. Jechało się dobrze ale mogłoby być cieplej.


Kategoria Inne

Z + Spiralka w prawo.

Środa, 26 maja 2021 | dodano: 26.05.2021

Niedzielny wyjazd do pracy sprawił, że mi się w poniedziałek nie chciało rowerować. We wtorek pogoda była część dnia podła, a potem dalej mi się nie chciało rowerować.
Dziś była potrzeba zrobić kurs zaopatrzeniowy do wsiowego DINO więc tak się zaczyna dzisiejsze kręcenie. To jakieś niecałe 3km.
Reszta dystansu to już zupełnie bezinteresowne kręcenie się po okolicy w temacie ujechania ile mi się będzie chciało po spirali. Tym razem w prawo.
Wyszło tego ze trzy godziny niespiesznego przebijania się po asfaltach i wertepkach. Sporo pod wiatr lub pod górkę, a czasem naraz jedno i drugie. Było sporo słoneczka ale generalnie temperatura taka, że nogi nie były zachwycone i podawały przeciętnie.
Większość trasy po mojej gminie. Dopiero pod koniec jazdy zahaczyłem o Grodziec, Wojkowice i Rogoźnik. Jakby by było cieplej, albo mniej wiało, to pewnie bym ukręcił więcej. Choć i tak nie jest źle. Zmachałem się akurat w sam raz.


Kategoria Inne

DPOD

Niedziela, 23 maja 2021 | dodano: 23.05.2021

Niedziela rozpoczęta niecodziennie. Gdzieś tak po 7:00 dzwonią z pracy, że jest pilna robota dla Policji do zrobienia. Zbieram się, jak na mnie, ekspresowo i ruszam w drogę.
Tam przez Będzin w wariancie małobądzkim. Jest dość pusto po drodze więc przelot szybki i spokojny. Na miejscu jestem w 40 min.
Zrobiłem, co było do zrobienia i ruszam do domu.
Tym razem w planie lekkie zagięcie. Początek zwykłą trasą przez Mortimer, Reden, Łęknice, Piekło. Dalej zaczynam zaginać przez Ratanice do Wojkowic Kościelnych i dalej przez Podwarpie do Marcinkowa. Stamtąd (za szoszonem) przez Preczów do Toporowic. Tu szoszon leci na Sadowie. Ja odbijam na Dąbie i przez Goląszę Dolną do Strzyżowic.
Na dojeździe ładne słoneczko z malowniczymi chmurkami. Na powrocie słoneczko już za chmurami i jakby nieco chłodniej i wietrzniej. Kręciło się jednak dobrze.


Kategoria Praca

DPDZ

Piątek, 21 maja 2021 | dodano: 21.05.2021

Zadziwiająco sprawny rozruch nawet pomimo tego, że musiałem chwilę się z kotem poganiać, żeby go na dwór wystawić. Ruszam o 6:00.
Warunki całkiem, całkiem. Jest sporo słoneczka, nieznaczny ruch powietrza. Trochę zimno po uszach do czasu, aż się nie rozgrzałem. Zresztą z czasem robi się coraz cieplej.
Pokusiłem się dziś o inny wariant dojazdowy. Kręcę przez Wojkowice do Czeladzi. Stamtąd do Sosnowca (Pogoń, Plejada, Środula, ścieżka przy Blachnickiego). Metę osiągam z obsuwą na 5 min. Trochę spowalniaczy jest po drodze (głównie światła) i kilka pagórków do zwalczenia.
Sam przelot bez ekscesów i całkiem przyjemny.


Powrót z kurtką w plecaku. Odczuwalnie cieplej niż wczoraj choć mocniej wieje. Słoneczko ładne było gdzieś tak do południa. Potem pojawiły się wysokie chmury nieco rozmywając słońce.
Trasa powrotna przez Mortimer, Reden, Łęknice, Piekło, Preczów i Sarnów. W domu chwila przerwy a potem minimalne zagięcie do wsiowego Lewiatana i na powrocie haczenie o piekarnię. Jutro ma być słaba pogoda więc runda zakupowa dziś.


Kategoria Praca

DPD

Czwartek, 20 maja 2021 | dodano: 20.05.2021

Już, już zanosiło się, że start będzie z rezerwą, ale nie. Wytaczam się o 6:10.
Mimo tego wybieram trasę przez Sarnów, Preczów, przejazd między Pogoriami, Łęknice, Reden i Mortimer.
Jedzie się dobrze choć optycznie warunki nieszczególne. Jest pochmurno, ledwo kilka razy gdzieś tam się słoneczko przebiło. Raczej bez wiatru. Na Redenie przez chwilę niegroźne kropelki leciały.
Na mecie minuta po czasie. Żeby być ścisłym, to faktycznie przejechane 20,9km w czasie 50 min. ale, że wpisuję pełne przejechane to na razie tyle. Po powrocie z pracy wynik i tak się zmieni i wtedy obetnę końcówkę np. 0,67km żeby wpisać pełny przejechany kilometraż.


Na powrocie słonecznie, wietrznie i niespecjalnie ciepło ale mimo tego kurtka jedzie w plecaku. Początkowo tak sobie. Jak się już rozkręciłem, to mi temperatura nie przeszkadzała.
Trasa powrotna w większości po własnych śladach. Mała odchyłka na Redenie i potem na mojej wiosce. Przy remizie odbijam w stronę przejazdu kolejowego w Gródkowie. Chciałem "913" dociągnąć do domu ale od DINO zablokowane. Kładą asfalt. Wyszedł więc nieplanowany zawijas od DINO do Lewiatana i dopiero potem do domu.
Jechało się nawet całkiem fajnie i składnie.


Kategoria Praca

DPD

Środa, 19 maja 2021 | dodano: 19.05.2021

Wytaczam się o 6:14.
Przynajmniej warunki dziś znacznie lepsze. Pochmurno i miejscami lekko mglisto, ale za to jezdnie suche, powietrze stawia niespecjalnie duży opór i temperatura jest do przyjęcia.
Trasa, z konieczności, krótka, przez Będzin. W wariancie małobądzkim. Trochę większy ruch w mieście, bo dziś targ, ale udało się przemknąć bez sensacji. Na Mec-u światła odmokły i zaczęły działać więc nieco mnie spowolniły. Nie na tyle jednak, by mieć obsuwę. Właściwie, to mam 2 min. rezerwy.
Całkiem przyjemny i sprawny dojazd do pracy.


Powrót przez chwilę zapowiadał się pod znakiem kropli ale na szczęście tylko postraszyło. Jezdnie jedynie nieznacznie mokre i to nie na całej trasie.
Kręcę powrót przez Mec, Reden, Łęknice, przejazd między Pogoriami, Preczów i Sarnów. Po drodze kilka zawijasów przez Park Żurawiniec w drodze do piekarni i potem grzecznie asfaltem do domu.
Na granicy Preczowa i Sarnowa poleciało kilka niegroźnych kropelek ale na południe ode mnie wisiała ołowiana chmurka i robiła zrzut wody. Tak na oko w okolicy Grodźca lub Czeladzi.
Sam przelot w miarę spokojny i raczej przyjemny. Było trochę słoneczka, niejaki podmuch mniej więcej niepomagający.


Kategoria Praca

DPD

Wtorek, 18 maja 2021 | dodano: 18.05.2021

Start taki sobie - 6:08. W deszczu. Raz mocniejszy, raz słabszy ale nieustający. Że kapało całą noc to na jezdniach rozlewiska, potoki i bagno. Tyle dobrze, że nie jest zimno i nie wieje.
Trasa krótka, przez Będzin. Opcja małobądzka. Na mecie obsuwa na 1 min. Gdyby światła na Mec-u działały, to pewnie byłoby więcej.
Dojazd w gumowych oficerkach nie uchronił od zawilgocenia skarpet. Jeszcze nie udało mi się zrobić takiego zestawu ubraniowego żeby w deszczu albo nie przemoknąć, albo się nie spocić.

Powrót początkowo zapowiadał się na sucho. Wytaczając rower widzę, że leje. Wdziewam pelerynę. Przestaje. Wytaczam się po mokrym i przez Mec, Reden i Most Ucieczki kręcę w stronę mola na P3. Tu już jestem przekonany, że się wypogodziło i pelerynę mogę schować do plecaka. Reszta trasy (Zielona, czarny szlak do Łagiszy, terenem na Stachowe i dalej terenem w stronę przejazdu kolejowego w Gródkowie, nawrót pod DINO i Lewiatana) w przyjemnych warunkach tempem niespiesznym. Trochę w terenie gdzie błotko, kałuże i ślisko. Na szczęście Mamut w takich warunkach sprawdza się rewelacyjnie.
Na więcej nie miałem ochoty po mokrym poranku.