limit prowadzi tutaj blog rowerowy

Niejeżdżenie boli. Dosłownie.

Wpisy archiwalne w miesiącu

Wrzesień, 2020

Dystans całkowity:858.00 km (w terenie 65.00 km; 7.58%)
Czas w ruchu:42:48
Średnia prędkość:20.05 km/h
Liczba aktywności:24
Średnio na aktywność:35.75 km i 1h 47m
Więcej statystyk

DPD

Środa, 30 września 2020 | dodano: 30.09.2020

Ciemno, mokro i nie za zimno o poranku. Wytaczam się o 6:10.
Trasa zwykła przez Sarnów, Preczów i Dąbrowę Górniczą. Spokojnie, bez sensacji.
Niestety, na mecie z obsuwą 4 min.
Jakowaś wilgoć w powietrzu się unosiła i osiadała na okularach ale ogólnie na mecie suchy.


Powrót 2/3 drogi w lekkich zmaganiach z wiatrem. 1/3 okapywany. Nie jakoś mocno specjalnie, ale nieprzyjemnie przy tych temperaturach.
Trasa zwykła przez Mortimer, Reden, Łęknice, Piekło, Preczów i Sarnów. Spokojnie. Nie za spiesznie. Pustawo na pojezierzu.


Kategoria Praca

DNPD

Wtorek, 29 września 2020 | dodano: 29.09.2020

Rozruch w miarę dobry, start mógłby być lepszy, przejazd spokojny, na mecie z obsuwą.
W nocy padało więc rano sporo wody ale już nie z nieba. Wahałem się czy zestaw gumowy, czy nie. Ostatecznie tylko pokrowiec na plecak. Wdzianko na długo bo temperatury już nie te. Jeszcze nie zimno ale do ciepła też daleko. Jeśli wiało, to sprzyjająco. Pół drogi w ciemnościach a reszta w szarościach.
Trasa zwykła przez Sarnów, Preczów i Dąbrowę Górniczą. Widzę drobne postępy przy przebudowie i wydłużaniu ścieżki rowerowej przy Braci Mieroszewskich. Do zimy chyba uda im się skończyć.
Na mecie 6 min. do tyłu. Tempo mogłoby być mocniejsze ale nie chciałem się za bardzo uflejać. W wielu miejscach były niezłe rozlewiska, zaś na Zielonej trochę ślisko na ścieżkach i porozrzucane przez dziki kępy trawy.
Ogólnie jednak przyjemny dojazd do pracy.


Powrót na sucho, co cieszy. Było nawet trochę słoneczka wyzierającego spomiędzy ołowianych chmurek. Temperatura mniej więcej podobna do porannej. Trochę niegroźnego wiaterku. Przyjemnie.
Trasa bez większego kombinowania: Mortimer, Reden, Łęknice, bieżnia P3, Piekło, chwila slalomu po piasku wzdłuż bieżni na P4 w poszukiwaniu maślaczków (nie znaleziono), Przeczyce, Sarnów i prosta do domu.
Spokojnie, niespiesznie, bez sensacji i przyjemnie.
Sporo szosowców dziś się kręciło w okolicach pojezierza. Dawno tylu nie widziałem.


Kategoria Praca

Z

Poniedziałek, 28 września 2020 | dodano: 28.09.2020

Jedynie minimalny kurs do wsiowego Lewiatana.
Pogoda nie zachęca do objazdów a potrzeby nie mam.
Mokre jezdnie, nie za ciepło, pochmurno, lekki ruch powietrza.


Kategoria Inne

OZ

Sobota, 26 września 2020 | dodano: 26.09.2020

Wyciągnięty objazd za pieczywkiem do wsiowej piekarni.
Przez Górę Siewierską-Czerwony Kamień, do Dąbia-Chrobakowego i przez Malinowice do celu. Powrót z wygięciem od remizy do DINO i Lewiatana.
Pogoda zdecydowanie zesłabła. Wieje nie za ciepłym powietrzem. Słoneczko mam tak przez 1/2 przejazdu. Potem schowane za chmurami. Jezdnie miejscami mokre po poranno-południowych opadach. Wybrałem się we wdzianku na krótko ale był to raczej średni pomysł.


Kategoria Inne

Do lasu

Czwartek, 24 września 2020 | dodano: 24.09.2020

W tempie niespiesznym pokręcić po lesie.
Przez Strzyżowice i Rogoźnik dobijam do lasów między Rogoźnikiem a zbiornikiem Kozłowa Góra. Robię tam kilka zawijasów czasem wstępując do lasu popatrzeć za grzybkami. Pierwsza nawiedzona miejscówka wygląda jakby ją zryły dziki. Większość grzybków jadalna ostatni raz więc jedynie robię kilka foto. Potem przetaczam się w stronę Wymysłowa by tam odbić na Ossy i po drodze znów zjechać w las. Robię kilka skrętów i przy jednym z nich znów zauważam grzybka do focenia. Przystaję i tym razem udaje się również znaleźć na tyle dużo podgrzybków, że decyduję się je pozbierać. Będzie na kolację do jajecznicy.
Potem jeszcze trochę kołuję po lesie czasem jeszcze przystając na foto grzybka. Ostatecznie wybywam z lasu w okolicy przejazdu pod A1 w Siemoni. Stamtąd wspinam się pod cmentarz i objeżdżam go terenem w stronę Twardowic. Kawałek asfaltem do granicy Góry Siewierskiej i zwrot w lewo by podjechać Czerwony Kamień od strony Brzękowic. Terenem. Przy osiedlu trwa budowa Zagłębiowskiego Parku Linearnego. Cokolwiek to oznacza. Na razie trochę zryte, zarys ścieżki i jakaś metalowa wieża (widokowa?). Zobaczymy jak się to rozwinie.
Z tego miejsca staczam się terenem w stronę górki paralotniarskiej i na asfalcie odbijam już prosto do domu. Długi, przyjemny zjazd i koniec kręcenia.
Pogoda dopisała. W sumie przyjemnie. Sporo słoneczka, nieznaczny ruch powietrza, ciepło.


Kategoria Inne

Do Niemca po chemię

Wtorek, 22 września 2020 | dodano: 22.09.2020

Wczoraj nędzne samopoczucie więc zero jeżdżenia. Dziś też bez rewelacji ale była potrzeba załatwić małe zakupy więc wytoczyłem się na kontrolne kółeczko.
Przez Wojkowice i Grodziec do będzińskiego Kauflanda. Z balastem przez Łagiszę i Sarnów do domu.
Niespiesznie w bardzo przyjemnych warunkach. Można by się nabrać, że to lato. Ciepło, słonecznie, minimalny ruch powietrza.


Kategoria Inne

ZOZ

Sobota, 19 września 2020 | dodano: 19.09.2020

Dziś tylko jeżdżenie zaopatrzeniowe, choć nieco wyciągnięte. Ale też bez przesady.
Na początek krótko do wsiowego Lewiatana. Potem przez Goląszę Dolną i Dąbie do wsiowej piekarni. Powrót asfaltami z wygięciem od remizy pod wsiowe DINO i ponownie Lewiatana.
W słoneczku i z wiatrem nawet przyjemnie ciepło. Gdy wiatr robił się niezgodny w zwrocie i kierunku już nie było tak przyjemnie. Dłuższa trasa byłaby nieco wymagająca.


Kategoria Inne

DPD

Piątek, 18 września 2020 | dodano: 18.09.2020

Zimno, oj! Zimno o poranku!
Przy starcie o 6:11 obsuwa murowana bo nogi nie podadzą w takich warunkach dobrze. W ruch poszła czapka, długie spodnie, kurtka, solidniejsze buty. Prawie jak na zimę. Poza tym raczej bez wiatru, słoneczko jak już wzeszło i ogólnie warunki dobre do jazdy.
Trasa zwykła przez Sarnów, Preczów i Dąbrowę Górniczą. Bez sensacji.
Na mecie obsuwa na 6 min.


Powrót w tempie niespiesznym i optycznie warunkach złudnych. Niby ładne słoneczko ale za ciepło nie jest. W cieniu wręcz chłodno. Rękawiczki i długi rękaw jadą w plecaku więc czasem jest średnio sympatycznie. Zwłaszcza, jak wypada pod wiatr. Za to w słoneczku nawet, nawet.
Trasa bez finezji przez Mortimer, Reden, Łęknice, Piekło, Preczów i Sarnów. Za światłami odbijam z głównej drogi na boczną żeby mieć spokój  podczas jazdy. Przez Park Żurawiniec lecę na terenowy skrót do Strzyżowic i dopiero stamtąd końcówka asfaltem do domu.
Spokojny i przyjemny powrót do domu. Dziś bez chęci do objazdów.


Kategoria Praca

DPD

Czwartek, 17 września 2020 | dodano: 17.09.2020

W miarę sprawny rozruch ale start o 6:06.
Warunki bardzo przyjemne. Ciepło, sprzyjający wiaterek z zachodu, schnące po nocnych burzach jezdnie. Jedynie słoneczka nie widać. Dopiero pod koniec przelotu zaczęło nieśmiało przebijać momentami.
Trasa zwykła przez Sarnów, Preczów i Dąbrowę Górniczą. Właściwie bez sensacji. Na mecie z zapasem 2 min.


Powrót niby w słoneczku ale odczuwalnie jest mniej przyjemnie niż rano. Chyba głównie przez wiatr, który sporą część trasy mam raczej przeciwny, w najlepszym razie niepomagający.
Trasa zwykła przez Mortimer, Reden, Łęknice, Piekło, Preczów i Sarnów. Tym razem tempo dość spokojne by się nie szarpać bez sensu z wiatrem.
Po drodze "kierownik" wyprzedzający na rondzie. Na Pogoriach pustawo.


Kategoria Praca

DPD

Środa, 16 września 2020 | dodano: 16.09.2020

Rozruch dobry ale na wylocie tyle drobiazgów do zrobienia, że ostatecznie wytaczam się o 6:08.
Warunki wciąż dobre, jeśli jednak wierzyć prognozom ICM-u, to już ostatni taki dzień. Jutro temperatury zjeżdżają zauważalnie, a w piątek nawet bardziej. Dziś jeszcze całkiem przyjemnie. Nie wieje, słoneczko pojawia się dość szybko, mgły tylko na polach, śladowe chmurki.
Trasa, z konieczności, zwykła przez Sarnów, Preczów i Dąbrowę Górniczą. Zupełnie bez sensacji. Na mecie równo o 7:00.


Powrót w dość przyjemnych warunkach. Raczej ciepło, trochę wiaterku. Słoneczka jednak mniej. Pojawiają się chmury, co by pasowało do prognozy, że jutro warunki zaczną zjeżdżać.
Trasa bez kombinowania: Mortimer, Reden, Łęknice, Piekło, bieżnia P4 (kawałek do przejazdu piaskiem), Preczów, Sarnów. W mojej wiosce robię małe ucho przez Park Żurawiniec ale poza tym asfaltowo.
Niespecjalnie spiesznie, bez sensacji, przyjemny powrót z pracy.


Kategoria Praca